Fani książek postapokaliptycznych mają się z czeg cieszyć – nakładem wydawnictwa Insignis ukazał się pierwszy tom nowego cyklu postapo Metro 2035: Piter. Wojna. Seria ma być spin-offem popularnego uniwersum Metro 2033, zapoczątkowanego przez książki Dmitrija Glukhovsky’ego.
Cykl Metro 2035 liczy w krajach rosyjskojęzycznych już 4 książki (najnowsza ukazała się w tym miesiącu). W Polsce zaczynamy przygodę z nim od starego znajomego – autorem Pitera. Wojny jest Szymun Wroczek, autor powieści Piter wydanej u nas zaraz po oryginalnych Metro 2033 i Metro 2034 w 2011 roku.
Wydawnictwo tak zapowiada książkę:
W 2016 roku w Polsce ukazała się trzecia część trylogii Glukhovsky’ego, „Metro 2035”, i… wywróciła uniwersum do góry nogami. Okazała się łącznikiem między światem Metra 2033, opisującym życie po apokalipsie, a rodzącym się światem, w którym pojawia się nadzieja, na ponowny – zapewne ostatni – zryw pragnącej zmartwychwstać ludzkości. Nadchodzi Uniwersum Metro 2035!
Książka Szymuna Wroczka „Piter. Wojna” inauguruje ów drugi akt dramatu – po niezakończonym jeszcze akcie pierwszym: Uniwersum Metro 2033, z którego logo nadal będą wydawane kolejne pozycje. „Piter. Wojna” to odpowiedź Szymuna Wroczka na pytanie czytelników o kontynuację powieści „Piter” z 2010 roku. Czy Iwan przeżył? Sam autor odpowiada: „To tajemnica”. Pewne jest jednak, że 18 kwietnia wraz z premierą książki nastąpi powrót Ubera, marzyciela i romantyka, który przez dwadzieścia lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Więcej: jest nadal gotów walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi.
Udostępniono też fragment nowej powieści:
https://www.youtube.com/watch?v=4rfdsM4Vj2Q&feature=youtu.be&ab_channel=InsignisMedia
Fani serii mają nadzieję, że powieść okaże się lepsza niż wydany 7 lat temu Piter, który przyjęto dość chłodno.
Zobacz również: Fantazmaty – tom 1 darmowej antologii opowiadań już 16 kwietnia
Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: materialy prasowe