Rebis na styczeń 2018 – wszystkie zapowiedzi

Wydawictwo Rebis zaproponowało już swoje zapowiedzi na styczeń 2018 roku. Są dość szeroko zakrojone tematycznie, więc każdy z czytelników powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Noc – Bernard Minier

Premiera: 16 stycznia 2017

Wyczekiwany powrót komendanta Servaza i jego przerażające starcie z Hirtmannem

Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie. Nieobecny pracownik nazywa się Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny psychopatyczny morderca, którego komendant ściga od kilku lat. Ku swemu zaskoczeniu na zdjęciach Servaz rozpoznaje siebie. Norweska policjantka pokazuje mu jeszcze inną fotografię. Przedstawia ona dziecko, a na odwrocie widnieje imię: Gustav.

Dla dwójki policjantów oznacza to początek mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu, w mrokach nocy, czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zmienić ich życie w piekło.

Noc - Minier

 

Ostatni portret Melanii – Ewa Madeyska

Premiera: 30 stycznia 2017

Pierwsza część szkatułkowej trylogii „Ostatnie”

Igor Żurek i Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. Mieszkają w domu nad jeziorem. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. Jak się okazuje, Igor i Melania skrywają kilka mrocznych sekretów. 

W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów, kolczyków w nosie i osobliwych opowieści.

Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

Autorka bawi się motywami rodem z kultury masowej i stereotypowymi cechami „literatury kobiecej”. Żartobliwy styl, plejada barwnych, świetnie sportretowanych postaci i ich życiowe perypetie pokazują jednak, że powieści dla kobiet, traktowane w Ostatnim portrecie Melanii z przymrużeniem oka, mogą skłaniać czytelniczki do głębszych refleksji: jak przeżywać stratę, jak szukać siły w sobie, jak dążyć do celu.

ewa madeyska

 

Teatr Węży #3. W mocy wichru – Agnieszka Hałas

Premiera: 23 stycznia 2017

W mocy wichru to ostatni tom fantastycznego cyklu powieściowego o świecie Zmroczy Teatr węży – mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością.

W świecie, gdzie czarny dar czyni cię wyklętym, każda maska i nowa tożsamość mogą zagwarantować bezpieczeństwo tylko przez krótki czas.

Marshia Lavalle przez lata służyła Otchłani, a teraz musi zapłacić za to wysoką cenę. Krzyczący w Ciemności jeszcze nie wie, że przypomnieli sobie o nim wrogowie z poprzedniego życia. Anavri musi nauczyć się posługiwać darem, którego nienawidzi. A w jednym z miast nad Zatoką Snów grasuje morderca.

Co łączy tragedię, jaka rozegrała się przed laty w mieście ogarniętym zarazą, z człowiekiem w stroju błazna, który zabija kobiety lekkich obyczajów? I czy można wygrać z nieubłaganą logiką mówiącą, że w życiu czarnego maga każda więź prędzej czy później musi zostać zerwana?

teatr węży

 

GAMEDEC. Zabaweczki – Marcin Sergiusz Przybyłek

Premiera: 30 stycznia 2017 

Megastatek emigracyjny Medusa wiozący pasażerów na Gaję nie wyłania się na docelowej orbicie. Ubezpieczyciel rejsu postanawia wszcząć śledztwo, a Lilith Ernal, agentka tej firmy, wynajmuje Torkila. Ten, chociaż skłonny się zaangażować, pragnie też pomóc Peterowi „Crashowi” Kytesowi w sprawie Mike’a Gunnera, rozgrywającego drużyny Bezbolesnych, który został zamordowany na Ziemi. Torkil chce także poinformować władze Gai, że Bestia nie została pokonana.

Jak poprowadzić trzy sprawy jednocześnie? Czy można znaleźć się w tym samym czasie w trzech różnych miejscach? Dokąd zaprowadzą Gamedeca kosmiczna przygoda, ziemskie dochodzenie i próba dotarcia do władz Gai? Czy tylko on widzi anioły i demony?

I ostatecznie: czy jednostka może wpłynąć na losy świata?

Nadchodzą zmiany. I nic już nie będzie takie jak przedtem.

zabaweczki  

 

Ty, ja i Fejs – Jay Asher

Premiera: 23 stycznia 2017

Czy znając przyszłość można ją zmienić?

Nowe wydanie powieści autora 13 powodów

Jedna z najlepszych książek 2011 roku wg „Publishers Weekly”.

Nie byłoby tej całej historii, gdyby nie facet, rzecz jasna. Josh najpierw zepsuł w ich relacjach wszystko (totalnie!), a teraz jeszcze dał Emmie link do tego nieszczęsnego fejsa…

Przede wszystkim trzeba wam wiedzieć, że jest rok 1996 i kiedy Emma włącza przeglądarkę, wpisuje adres: „www.facebook.com” i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (i to aktualne jak diabli, bo sięgające aż piętnaście lat do przodu), by sprawdzić, co się zmieniło. Jaki ma status związku? Kto tym razem dzieli z nią życie, no i najważniejsze – czy jest szczęśliwa?

Ciekawość sprawia, że Emma igra z losem – eksperymentuje z teraźniejszością, by przyszłość uległa fascynującym przemianom. Co później? „Zaloguj”, „Odśwież”. Nowi partnerzy i nowe dorosłe rozterki. Początkowo to wszystko ją kręci, ale sami rozumiecie – co za dużo…

ty ja i fejs

 

Dzienniki więzienne – Jeffrey Archer

Premiera: 5 grudnia 2017

Autor bestsellerów za więziennym murem!

W 2001 roku Jeffrey Archer został skazany na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i  utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości – proces był echem skandalu z roku 1987, kiedy Archer walczył w sądzie  z gazetą „The Daily Star”, która oskarżyła go o korzystanie z usług prostytutki.

Pisarz nie byłby sobą, gdyby czasu w więzieniu – ostatecznie dwóch lat z zasądzonych czterech – nie poświęcił na stworzenie nowego dzieła. Już pierwszego dnia zaczął prowadzić dziennik. Opisywał swoje doświadczenia z poznawania zupełnie mu obcego świata, kontakty z innymi więźniami, procedury, zdarzenia, przelewał na papier własne  refleksje.

Tak powstały Dzienniki więzienne – w  trzech częściach, odpowiadających zakładom, w których odsiadywał wyrok: od najcięższego Belmarsh – Piekła, przez łagodniejsze Wayland – Czyściec, po więzienie otwarte North Sea Camp – Niebo.

archer dzienniki wiezienne                                                                                                                  

 

Central Park #1. Kraina Koe – Joe Windy

Premiera: 7 listopada 2017

Magia jest na wyciągnięcie ręki. Daj się wciągnąć opowieści o mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji, które są w każdym z nas!

Chorujący na astmę Patryk bawi się każdego dnia w Central Parku. Za sprawą sprytnego gnoma Ogryzalda trafia przez magiczny portal do Krainy Koe, odbicia nowojorskiego parku w równoległym wymiarze. Światu Ogryzalda grozi niebezpieczeństwo, a z niewyjaśnionych powodów czwórka magów czuwających nad harmonią Krainy Koe odchodzi. Przyroda zaczyna umierać i koniec królestwa wydaje się przesądzony. Ogryzald, Patryk i dzielna Algrid podejmują walkę o przyszłość krainy. Ich plany usiłuje pokrzyżować Zły Pan…

Przeżyj przygodę z bohaterami tej książki! Dzięki darmowej aplikacji mobilnej możesz już teraz zwiedzić Central Park i Krainę Koe. Tam gdzie na wielkich łąkach nowojorczycy urządzają pikniki i bawią się z psami, rozciągają się bezkresne stepy Koe, stawy jawią się jako morza, a drogi jako głębokie, niebezpieczne wąwozy.

Central Park – Kraina Koe to pierwsza z prezentowanych w serii Globe Keepers książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie.

central park koe

Zobacz również: Atlas Tolkienowski już w księgarniach!

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: okładka 

 

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jolka pisze:

Mamy już czerwiec ale dopiero teraz miałam okazje przeczytać Ostatni Portret Melanii Ewy Madeyska. Bardzo dobra dająca do myślenia, skłaniająca do refleksji ale i jednocześnie zabawna literatura kobieca. Moim zdaniem idealna na wakacje 🙂

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?