Rebis ogłosił swoje zapowiedzi na lipiec – wśród nich można odnaleźć kontynuację Czerwieni Lindy Nagaty, jak i nową propozycję science fiction od Rafała Dęsbkiego. Sami zresztą zobaczcie, co wydawnictwo przygotowało na lato!
Agnieszka Pietrzyk – Czas na miłość, czas na śmierć
Premiera: 4 lipca
Opis książki: Są polowania, w których to człowiek staje się ofiarą.
Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za kradzież. Zdołała jednak stanąć na nogi, w dużej mierze dzięki przyjaźni z Niedźwiedziem, byłym policjantem. Teraz z powodzeniem prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski, a razem z Niedźwiedziem trudni się pewną nielegalną, niebezpieczną, ale bardzo dochodową działalnością. Na jednym z przyjęć poznaje przystojnego Sebastiana, aktora i muzyka, który robi na niej ogromne wrażenie. Zora czuje, że spotkała mężczyznę swojego życia, ale niebawem okazuje się, że Sebastian również ukrywa mroczne tajemnice. A to, co nielegalne z jednej strony i tajemne z drugiej, prowadzi do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału.
Emma Straub – Współcześni kochankowie
Premiera: 4 lipca
Opis książki: Elizabeth, Andrew i Zoe – troje przyjaciół od czasów studenckich – przez lata wspólnie przeżywali swoje życiowe wzloty i upadki. Teraz zbliżają się do pięćdziesiątki, mieszkają blisko siebie w samym sercu Brooklynu i z przerażeniem stwierdzają, że ich dzieci stanęły właśnie u progu dojrzałości (i zaczęły ze sobą sypiać). Nadchodzi czas nieuchronnego przekazania pałeczki młodemu pokoleniu.
Współcześni kochankowie to niezwykle dowcipna opowieść o dążeniach i przyjemnościach, ekscytującym uroku młodości, piorunującym zaskoczeniu rzeczywistością wieku średniego i o tym, że zamiłowania – do gotowania, muzyki czy pielęgnowania przyjaźni – nigdy nie przemijają, przeciwnie, z biegiem lat ewoluują i dają coraz lepsze owoce.
Edward Brooke-Hitching – Atlas lądów niebyłych. Największe mity, zmyślenia i pomyłki kartografów
Premiera: 11 lipca
Opis książki: Świat, w którym Kalifornia jest rajską wyspą oderwaną od Ameryki Północnej, wody Północy terroryzują morskie potwory, a w głębi dżungli i oceanów lśnią zagubione miasta ze złota.
Od niewidzialnych łańcuchów górskich po wielkie widmowe morza ‒ atlas przedstawia największe geograficzne „zjawy”, jakie ongiś nawiedzały mapy, i odkrywa fascynujące historie narodzin tych urojeń. Zgromadzone są tu najdziwaczniejsze fantasmagorie zamieszczane ongiś na mapach jako prawdziwe – wyspy widma, mityczne rasy, bestie połykające statki – pieczołowicie wybrane z całej historii kartografii.
Napisany ze swadą, pełen nadzwyczajnych ilustracji Atlas lądów niebyłych stanowi cenną antologię zagadek i tajemnic dotyczących świata rozpoznawalnego, acz nieskończenie dziwniejszego niż ten, który znamy obecnie.
Adrian Tchaikovsky – Dzieci czasu
Premiera: 4 lipca
Najlepsza powieść science fiction 2016 roku, nagrodzona Nagrodą Arthura C. Clarke’a
Opis książki: CYWILIZACJA NA SKRAJU ZAGŁADY. CZY NOWĄ ZIEMIĘ ODZIEDZICZĄ LUDZIE?
Ostatni ludzie opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. Odkrywają prawdziwy skarb, pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowaną planetę, jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie.
Nowy Eden okazuje się jednak daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar. Szybko staje się jasne, że w nieuchronnym konflikcie może ocaleć tylko zwycięzca. Gra o przetrwanie będzie bezwzględna. Czy ludzie zasługują na to, by zostać spadkobiercami nowej Ziemi?
Rafał Dębski – Ramię Perseusza
Premiera: 4 lipca
Opis książki: Wyprawa naukowo-badawcza ląduje na planecie w jednym z układów gwiezdnych Ramienia Perseusza. Na planecie tej warunki życia są w miarę znośne, nadaje się kolonizowania, a przede wszystkim obfituje w złoża cennych surowców. Naukowcy i wojskowi wykonują swoje obowiązki, jest rutynowo i wręcz nudno. Ale tylko do czasu, bo, jak się okazuje, na tym samym globie planecie znajdują się przedstawiciele innej cywilizacji, również prowadzący prace eksploracyjne…
Django Wexler – Działa imperium (Kampanie cienia #4)
Premiera: 11 lipca
Opis książki: Gdy cichnie huk dział i rozwiewa się bitewny dym, królestwo Vordanu otrzymuje propozycję zawarcia kruchego pokoju… Po klęskach zadanych im przez generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji. Królowa Raesinia chce przywrócić pokój, lecz Janus twierdzi, że jakiekolwiek próby jego zawarcia z nieprzejednanym Kościołem Zaprzysiężenia Elizjum są skazane na niepowodzenie. Marcus d’Ivoire i Winter Ihernglass muszą zdecydować, któremu z tych przywódców pozostaną wierni – i jaką cenę mogą zapłacić za ostateczne zwycięstwo.
Linda Nagata – W stronę mroku (Czerwień #3)
Premiera: 18 lipca
Opis książki: Żadnych pewnych sojuszników, żadnych ustalonych wrogów, żadnych określonych pól walki. Uważany przez najbliższych za nie- żyjącego były porucznik James Shelley zostaje zwerbowany do tajnego oddziału, którego członkowie oddani są dwóm sprawom: obronie życia na Ziemi przed zagładą, oraz Czerwieni. W ostatnim tomie trylogii Czerwień Shelley musi wybrać komu – lub czemu – może zaufać, starając się jednocześnie powstrzymać eskalację konfliktu, który grozi zagładą jego ukochanych i pogrążeniem świata w chaosie.
Źródło: Rebis // Ilustracja wprowadzenia: Kirrus
Adrian Tchaikovsky