Witamy w Katwir – ojczyźnie post-humanizmu i mamony

Jest rok 2121. Sztuczna wyspa Katwir unosi się na horyzoncie, górując ponad ubogimi i nieuprzywilejowanymi mieszkańcami powierzchni planety. To monumentalne osiągnięcie inżynierii odkrywa nowe wyżyny ludzkiej myśli technicznej i jednocześnie ujawnia otchłań chciwości i niepohamowanych rząd, w którą stacza się społeczeństwo. Ogromny skok dla ludzkość, „skok wiary” można powiedzieć, który popchnął kulturę wprost w objęcia post-humanizmu.

Nie istnieje już zbyt wiele zasad i praw, a jeszcze mniej z nich jest przestrzeganych. Na fundamencie cierpienia i techno-niepewności ludzkiego życia wyrastają korporacje. Ewaluują, eksperymentują i ewoluują. Przesuwają granice tego, co można nazwać „ludzkim”, scalając je z tym co sztuczne. Bijące serca i człowiecze dusze zostają ukryta za chłodem metalowych płyt. Powstają androidy, roboty i mechy.

Katwir – ojczyzna trzech ogromnych, innowacyjnych korporacji technologicznych.

Sakura Technology to firma zakorzeniona w japońskiej kulturze. Pokojowa i wyizolowana. W swoich projektach uwzględnia klasyczne kategorie estetyczne „wabi” i „sabi”, które w zdumiewający sposób przeciwstawiają ideę przemijania z post-humanistycznym dążeniem do przedłużania życia i wiecznego istnienia. Hasłem amerykańskiego VI-CO jest „make humanity great again”, co obrazuje amerykańskie imperialistyczne i militarystyczne zapędy, które firma wnosi do biznesu. Ich produkcja skupia się na agresywnym rozwoju technologii i zbrojeniach. Korporacja ma opinię ekonomicznej potęgi, która zrzesza pod sobą dziesiątki mniejszych spółek córek. Firma Dauhasky to synonim cyber-luksusu. Produkują wysokiej klasy komponenty o niespotykanej wytrzymałości i jakości. Ich specjalizacją są cybernetyczne implanty, elektroniczne rozszerzenia oraz części do mechów przeznaczone dla najbardziej wymagającego i bogatego odbiorcy.

Pomiędzy tymi trzema korporacjami stoisz Ty – mechanik, którego imię niebawem znajdzie się na ustach wszystkich mieszkańców Katwir. Oto Mech Mechanic Simulator studia Polyslash. Więcej informacji już wkrótce.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?