Sam premier Morawiecki „przyklepał” projekt i teraz dzięki temu od roku szkolnego 2020/21 w polskich szkołach średnich This War of Mine będzie służyć jako darmowa, nieobowiązkowa pomoc dydaktyczna dla takich przedmiotów, jak historia, socjologia czy filozofia. Trzeba przyznać, że to spory krok naprzód w podejściu do tego medium w naszym kraju. Ciekawe, czy będzie to jakiś przełom, czy to jednorazowy skok. Czas pokaże.
Opis gry: W XXI wieku tylko jedno jest pewne. Wojna może wybuchnąć wszędzie i w każdej chwili. A jeśli twoje miasto zostanie oblężone, wiedz, że nie jesteś na to przygotowany. W grze „This War of Mine” gracz nie wciela się w postać elitarnego żołnierza – zamiast tego ma do czynienia z grupką cywili, którzy próbują przeżyć w oblężonym mieście. Zmagają się oni z brakiem żywności i lekarstw, a także ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów oraz groźnych szabrowników. Nieraz przyjdzie nam podejmować decyzje, które mogą zaważyć na tym, czy uda się przetrwać kolejną dobę. To właśnie cykl dnia i nocy będzie dyktować tempo rozgrywki: w ciągu dnia ukryci snajperzy uniemożliwią opuszczenie schronienia. O tej porze gracz skupi się na dbaniu o swoją kryjówkę oraz cywili – kluczowe będzie zajmowanie się rzeczami potrzebnymi do przetrwania. Z kolei w nocy gracz będzie musiał dokonać wyboru osoby, która wyruszy na poszukiwania jedzenia lub lekarstw, dzięki którym uda się utrzymać ludzi przy życiu. Spróbuj ochronić wszystkich albo zdecyduj się na poświęcenie jednostki. W trakcie wojny nie ma złych ani dobrych decyzji; liczy się tylko przetrwanie.
This War of Mine zostało wydane w 2014 roku, okazując się wielkim sukcesem. Gra dostępna jest na komputerach osobistych, PS4, XONE, Nintendo Switch oraz na urządzeniach mobilnych.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe