Total War: Warhammer 2 – przedstawienie elitarnych Wysokich Elfów!

Jednym z gorętszych tematów ostatnich tygodni w kwestii zapowiedzi na rynku gier jest z pewnością druga część serii Total War odbywającej się w kultowym uniwersum Warhammera. Creative Assembly ujawniło właśnie nieco detali na temat Wysokich Elfów.

Jak można się domyślić, to dość specyficzna i niekonwencjonalna rasa. Opierają się na dyplomatycznych wybiegach, które koniec końców doprowadzają do tego, że rywale podejmują niekorzystne dla siebie decyzje, będąc w pełni przekonanymi o triumfie w negocjacjach. Tak samo na polu bitwy, Wysokie Elfy może i wyglądają marnie, jednak nabranie się na ich powierzchowność to nierzadko ostatni błąd niejednego dowódcy.

Wysokie Elfy to elitarny oddział, który pod względem starć jeden na jeden jest w stanie zwyciężyć niemal każdą rasę w uniwersum Warhammera. Przez milenia swojej egzystencji doprowadzili do perfekcji każdy styl walki – od falang włóczników, poprzez niepowstrzymaną kawalerię i świertelnie celnych łuczników, na jeźdźcach rydwanów kończąc – pisze Creative Assembly.

https://www.youtube.com/watch?v=fXxe897bW-A

Jak w przypadku każdej frakcji w Warhammer 2, możliwe są dwie startowe pozycje dla grupy, w zależności od wybranego lidera. Tyrion to wybitny wojownik i obrońca Ulthuan. Z kolei jego brat Teclis może nie jest zbyt potężny pod względem fizycznym, lecz to najprawdziwszy mistrz magii.

W Total War: Warhammer 2 Wysokie Elfy słynąć mają nie tylko z wybitnej kawalerii, ale również od zaciągu z powietrza. Ma być 6 rodzajów latających bestii na ich podorędziu – od orłów aż po smoki. Mają być też odpowiednio wszechstronne, np. smoki mogą pluć ogniem na pole bitwy, zamiast od razu szarżować na przeciwnika.

Jak Wam się podoba tak przedstawiona grupa Wysokich Elfów? 

Źródło: pcgamer.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?