Statuetka Złotych Lwów to obiekt marzeń niemalże wszystkich polskich filmowców. Największy laur Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przez lata wędrował w ręce twórców, których filmy zachwycały publiczność i jury najważniejszego festiwalu filmowego w Polsce. Laureaci ubiegłorocznej edycji, producenci filmu „Wszystkie nasze strachy”, Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma postanowili, że statuetka, którą otrzymali w Gdyni zasili aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nagrodę wraz z plakatem filmu na piance z autografami twórców można wylicytować tutaj. Aukcja zakończy się 2 lutego. 30, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.
Film „Wszystkie nasze strachy” okrzyknięto wielkim wygranym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – poza Złotymi Lwami film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta zgarnął również Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodych, Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia stara się odpowiedzieć na pytania: do czego może zaprowadzić nas droga nienawiści, a do czego droga miłości? Czy pomiędzy dwoma światami można zbudować trwały most? Przejmujący, aktualny i podejmujący dialog film „Wszystkie nasze strachy” już 10 lutego będzie dostępny na DVD.
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego – zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.
Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.
Ilustracja wprowadzenia: Fundacja WOŚP