Wygraj Złote Lwy twórców filmu Wszystkie nasze strachy na aukcji WOŚP!

Na Allegro można już licytować najważniejszy laur 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych od producentów „Wszystkich naszych strachów”.

Statuetka Złotych Lwów to obiekt marzeń niemalże wszystkich polskich filmowców. Największy laur Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przez lata wędrował w ręce twórców, których filmy zachwycały publiczność i jury najważniejszego festiwalu filmowego w Polsce. Laureaci ubiegłorocznej edycji, producenci filmu „Wszystkie nasze strachy”, Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma postanowili, że statuetka, którą otrzymali w Gdyni zasili aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nagrodę wraz z plakatem filmu na piance z autografami twórców można wylicytować tutaj. Aukcja zakończy się 2 lutego. 30, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Film „Wszystkie nasze strachy” okrzyknięto wielkim wygranym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – poza Złotymi Lwami film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta zgarnął również Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodych, Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia stara się odpowiedzieć na pytania: do czego może zaprowadzić nas droga nienawiści, a do czego droga miłości? Czy pomiędzy dwoma światami można zbudować trwały most? Przejmujący, aktualny i podejmujący dialog film „Wszystkie nasze strachy” już 10 lutego będzie dostępny na DVD.

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Ilustracja wprowadzenia: Fundacja WOŚP

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?