Niezwykła wędrówka Harolda Fry z Jimem Broadbentem już wkrótce w kinach

Niezwykła wędrówka Harolda Fry opowiada wzruszającą historię podróży w imię miłości, poświęcenia i walki o ocalenie życia bliskiej osoby. Produkcja z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton, oparta na bestsellerowej powieści Rachel Joyce trafi do polskich kin już 16 czerwca. Równolegle z premierą filmu, w księgarniach pojawi się powieść „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” w tłumaczeniu Tomasza Maciosa.

„Niezwykła wędrówka Harolda Fry” to historia niezwykłego człowieka, który wyrusza w niezwykłą podróż. Harold wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera. Wyrusza w wędrówkę przez Anglię, aby się z nią zobaczyć. Podróż Harolda stanowi celebrację życia, która pomaga nam sobie uświadomić, że porażka i strata – tak samo jak sukces i radość – mogą nas ukształtować.

Zobacz również: Netflix zaczyna walkę ze współdzieleniem kont na terenie Polski

Film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” oparty jest na inspirującej, poruszającej najczulsze struny bestsellerowej powieści Rachel Joyce. Nominowaną do Man Booker Prize książkę sprzedano już w prawie 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. W filmowej adaptacji wystąpili zdobywca Oscara Jim Broadbent („Iris”) i Penelope Wilton („Downton Abbey”). Za reżyserię odpowiada Hettie Macdonald („Doktor Who”), za scenariusz – autorka książki Rachel Joyce.

Kiedy przeczytałam niesamowitą powieść Rachel Joyce od razu poczułam, że chcę zrobić na jej podstawie film.  Rachel przygląda się tematom żalu, straty, poczucia winy i uzdrowienia – jest w tym coś tak niesamowicie uniwersalnego, a Harold jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Odważnie wkraczając w nieznane, pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych – mówi reżyserka filmu Hettie Macdonald

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?