Mistrz z Piotrem Głowackim walczy o Złoty Glob!

Film o legendarnym pięściarzu z obozu Auschwitz – „Mistrz” Macieja Barczewskiego znalazł się na liście tytułów, które ubiegają się o nominację do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Produkcja z Piotrem Głowackim w roli głównej to jedna z najgłośniejszych premier tego roku, którą w polskich kinach obejrzało już ponad 200 tysięcy widzów.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu…w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski („Planeta Singli”).

„Mistrz” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”),zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”), scenografię przygotowała Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”), autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki („Bogowie”).W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni.

„Mistrz”jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films). Koproducenci: Telewizja Polska, Cavatina GW, Hardkop, Moovi.Dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

Ogłoszenie nominacji do Złotych Globów nastąpi 13 grudnia. Wręczenie nagród odbędzie się 9 stycznia 2022.

Ilustracja wprowadzenia: Robert Pałka

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?