tomasz komenda film
tomasz komenda film

Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości! Posłuchaj utworu promującego film o Tomku Komendzie!

Zgodnie z zapowiedziami, możemy teraz posłuchać piosenki Kazika.

Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór promujący „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – oparty na prawdziwych wydarzeniach film Jana Holoubka o młodym mężczyźnie skazanym za zbrodnię, której nie popełnił. Ballada z muzyką Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego utrzymana jest w charakterystycznym stylu artysty i nawiązuje w brzmieniu do najlepszych albumów Kultu. Kazik śpiewa w niej o wolności, uczciwości i sprawiedliwości – kluczowych słowach w życiu Tomka Komendy, który pomimo swojej niewinności spędził za kratami osiemnaście lat. Autorem teledysku do wideoklipu wykorzystującego ujęcia z filmu jest uznany, wielokrotnie nagradzany twórca krótkich form Jacek Kościuszko.

Zobacz również: Trwa nabór filmów na 6. Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.

Zdjęcia do produkcji były kręcone we Wrocławiu, Warszawie i okolicach oraz Wałbrzychu i Zabrzu. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Robert Palka

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?