córka
córka

Córka boga – najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej już na Netflix!

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu Whiplash, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – jednej z najciekawszych i najczęściej wyróżnianych współczesnych polskich reżyserek, autorki wielokrotnie nagradzanych obrazów Twarz, Body/Ciało, W imię…, Sponsoring i 33 sceny z życia.

Córka boga to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach Kraina jutra, Vox Lux, Zabicie świętego jelenia oraz Królewna Śnieżka i Łowca. Partnerują jej: Michiel Huisman, gwiazdor serialowych hitów Gra o tron i Nawiedzony dom na wzgórzu oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach Robin Hood i Też go kocham.

Zobacz również: Kina w Polsce otwarte od 6 czerwca!

Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. Córka boga to pierwszy anglojęzyczny tytuł w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto.

Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nie uznającej nowoczesnej technologii.

Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?