canal
canal

CANAL + ze specjalną Telekamerą za wkład w rozwój rynku polskich seriali

W czasie uroczystej gali w Teatrze Polskim wyróżnienie w imieniu stacji odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce. W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii. Łącznie był producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł takich jak  „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – tegoroczny polski kandydat do Oscara, wyróżniony na 76. festiwalu w Wenecji.
CANAL+

CANAL+

Zobacz również: Żmijowisko z najlepszym wynikiem w historii produkcji własnych Canal+

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, inwestuje również w produkcję seriali pod własnym szyldem. Pierwszy i drugi sezon serialu „Belfer”, „Kruk: Szepty słuchać po zmroku” ,„Nielegalni” i „Żmijowisko” odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę  kolejnym serialowym inwestycjom. Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe „Zasada przyjemności” i „Sanktuarium zła”, dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni. Kolejną serialową premierą CANAL+ będą „Mały Zgon” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.

Chcę symbolicznie zadedykować tę nagrodę twórcom, którzy nam zaufali i widzom, którzy sprawiają że nasza praca po prostu ma sens…- powiedziała Małgorzata Seck, odbierając nagrodę dla CANAL+.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?