dragon
dragon

Powieści ze świata Dragon Age już w księgarniach

„Dragon Age. Utracony tron”, „Dragon Age. Powołanie” oraz „Dragon Age. Cesarstwo masek” ukazują nakładem Wydawnictwa Insignis.

Pierwsza część stworzonej przez BioWare serii komputerowych gier fabularnych Dragon Age – „Dragon Age: Początek” – ukazała się w 2009 roku. Promowana przez studio jako duchowy spadkobierca kultowego „Baldur’s Gate”, zjednała sobie rzeszę wiernych fanów i doczekała się aż dwóch sequeli. Studio oficjalnie ogłosiło również, że trwają prace nad czwartą częścią, której premiera przewidywana jest na przełomie 2020/2021.

Wznawiane „Dragon Age. Powołanie” oraz „Dragon Age. Utracony tron” autorstwa Davida Gaidera zostały na nowo zredagowane i wzbogacone o oryginalną szatę graficzną. „Dragon Age. Cesarstwo masek” Patricka Weekesa trafia do polskiego czytelnika po raz pierwszy. Każda z tych pozycji to lektura obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli serii, ale i dla fanów literatury fantasy.

Zobacz również: Suicide Squad tom 6 – Tajna historia oddziału specjalnego X – recenzja komiksu

Będące prequelami pierwszej odsłony serii gier „Dragon Age. Powołanie” oraz „Dragon Age. Utracony tron” to doskonałe źródło wiedzy o zamieszkanym przez liczne rasy kontynencie Thedas i jego historii oraz losach Królowej Rebeliantów, jej syna Marica, dzielnego banity Loghaina czy legendarnych Szarych Strażnikach i mrocznych pomiotach czających się na Głębokich Ścieżkach.

Niepublikowana dotąd w Polsce powieść „Dragon Age. Cesarstwo masek” z pewnością powinna znaleźć się na półce każdego, kto chce poznać kulisy wojny domowej w Orlais i lepiej zrozumieć zależności między bohaterami „Dragon Age: Inkwizycja”: Celene, Gaspardem i Brialą.

Te trzy pełne wartkiej akcji powieści z pewnością umilą fanom oczekiwanie na kolejną odsłonę gry oraz pozwolą na nowo odkryć wyjątkowość stworzonego przez BioWare świata.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?