NAGRODY TRAFIAJĄ DO:
Marta Piwnicka
Grzegorz Kawerski
Mimix10
Aneta Jana Janota
Ryszard Bogucki
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt pod adresem: [email protected].
Wszystkich pozostałych już teraz zapraszamy do śledzenia naszego facebookowego profilu – będziemy tam na bieżąco informować o kolejnych konkursach.
Bardzo realistyczne opisy więziennej rzeczywistości oraz zbrodniczych metod, jakimi posługiwali się śledczy w czasach stalinizmu, przeplatają się z doskonałymi kreacjami psychologicznymi bohaterów. Autor pragnął pokazać historię człowieka miażdżonego przez ekstremalną ideologię tak prawdziwie, tak przekonująco, jak tylko się da. Człowieka słabego, ani dobrego, ani złego, który pozostanie, jakim jest – jednocześnie wspaniałym i potwornym.
Na podstawie tej książki, będącej przejmującym świadectwem tamtych czasów, powstał najważniejszy film w karierze Ryszarda Bugajskiego, uznany przez ówczesne władze za „najbardziej antykomunistyczny w historii PRL-u”.
Do niniejszego wydania książki został dołączony specjalny wstęp Ryszarda Bugajskiego, w którym ceniony reżyser i pisarz opisuje, jak powstał film i powieść Przesłuchanie.
Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Trudno jednoznacznie odpowiedzić na to pytanie,ponieważ każdy podchodzi do tego indywidualnie.Ja oglądając film po wczesniejszym przeczytaniu książki mam w ” głowie” wygląd bohaterów i całą fabułę, a przez to nie raz już zawiodłam się na filmie,ponieważ nie odzwierciedlał moich wyobrażeń.Dlatego jeśli mam oglądać film na podstawie książki,to wolę jej nie czytać przed,a właśnie po,ponieważ nie zawsze cała akcja filmu jest wiernie oddana.Niektóre wątki są pominięte przez reżysera lub zmienione na potrzeby filmu.