Tymczasem pojawiła się nowa teoria, wedle której praktycznie cała historia przedstawiona przez Arthura Flecka jest zmyślona! Zauważono bowiem, że w scenie w gabinecie pracowniczki domu opieki społecznej wybija godzina 11:11. Dokładnie tę samą godzinę wskazuje zegar w końcówce filmu, gdy nowo narodzony Joker znajduje się już w szpitalu psychiatrycznym.
Godzina 11:11 według wielu teorii (m.in. New Age) jest momentem największego prawdopodobieństwa spełnienia się życzeń. Ma to stanowić sugestię, jakoby lwia część fabuły była obiektem najśmielszych marzeń antybohatera.
In “Joker” (2019), as Arthur tells his social worker about when he was locked up in a hospital, there’s a quick cut to Arthur wearing what looks like a straight jacket and he’s banging his head against a window. The clock in both his cell and in the social worker’s office are the same time. from MovieDetails
Joker to jeden z największych sukcesów wśród filmów spod znaku DC. Oprócz niego, wśród tytułów powstałych po starcie DCEU, tylko Aquaman był wstanie przekroczyć barierę miliarda dolarów. Historia słynnego szaleńca z Gotham kosztowała jednak zaledwie 60 milionów. Oznacza to ogromny zysk dla studia, które do niedawna miało duże kłopoty ze swoimi adaptacjami komiksów.
Film Phillipsa to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.
Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe